Prohlídka hotelem


Když Bohuslav Fuchs dostal za úkol v omezeném prostoru, s omezenými financemi a časem postavit hotel, byla to výzva. Přijďte se podívat, jak bravurně ji zvládl.

pondělí – neděle  
10:00 – 17:00
17:00 – poslední vstup

Zarezervujte si prohlídku:
muzeum@avion-hotel.cz
+420 515 919 701

Dobový nábytek

Prohlédněte si i repliky nábytku ze Slezákových závodů nebo legendární barevné stolky od Jindřicha Halabaly. Vše v hotelu Avion.

Historie hotelu

Světový unikát.
Národní kulturní památka.
Funkcionalismus.
Hnutí BAUHAUS.
Nejužší hotelový komplex v Evropě.
Symbol meziválečné avantgardy.
Bohuslav Fuchs.
Vše hesla, která neodmyslitelně patří k hotelu Avion.

Málokdo ví, že Bohuslav Fuchs byl až sedmým architektem, který budovu dostal na starosti. Musel ji postavit v omezeném prostoru, s omezenými financemi i časem. Přesto se úkolu v letech 1927-1928 honosně ujal a díky němu se dnes v Brně na ulici Česká hrdě tyčí náš hotel, dříve hostinec u Kosteleckých.

Ne nadarmo nese Avion přízvisko světový unikát. Je totiž postavený na úzké a hluboké parcele o rozměrech 8 x 34m a díky výšce 40m je nejvyšší budovou v centru Brna. Dokonce se o něm učí i na světových architektonických školách od New Yorku až po Japonsko.

Slyšeli jste někdy o hotelu JULIŠ? Pokud ne, určitě si někdy udělejte výlet do Prahy, kde stojí na Václavském náměstí. Jde o věrnou kopii hotelu Avion, kterou si pan Juliš nechal se svolením Fuchse postavit namísto svého barokního domu.

Nyní je budova o deseti patrech, 37 pokojích a 77 lůžek ve vlastnictví pana Stanislava Berouska. Ten se architektonický skvost rozhodl zrekonstruovat a na vlastní náklady tak učinil. V přízemí najdete Cafe Bistro, ve třetím patře restauraci Lobby a v úplně posledním patře, ze střechy, získáte úchvatný výhled na celé Brno, včetně Špilberku. Navštívit hotel Avion opravdu stojí za to. Každá z jeho zdí totiž vypráví tisíce příběhů. Přijďte se do nich zaposlouchat.

 

HOTEL AVION
Česká 150/20, 602 00 Brno